Checkout using your account
Checkout as a new customer
Creating an account has many benefits:
Description
Wonderful oil lamp from Chic Antique, with all the perfect aesthetics and features to create a lovely ambiance on the terrace and in the garden.
The oil lamp’s cubic design has a rustic feel that contrasts the warm flame beautifully.
It is made from cement, while the oil container and practical cap is in stainless steel, so it can withstand the weather.
More Information
| Material | Cement, Stainless steel |
|---|---|
| Contains | 90 ml |
| Other information | for outdoor use |
| Wicker | Cotton |
| EAN | 5712750349883 |
| Tariffnumber | 9405500090 |
| Weight | 2,9 kg |
| Net Weight | 2,8 kg |