Checkout using your account
Checkout as a new customer
Creating an account has many benefits:
More Information
| Material | Glass |
|---|---|
| Caring instructions | We recommend hand washing at max. 40° |
| Contains | 1000 ml, 125 ml, 250 ml, 500 ml, 60 ml |
| Measurements | H11.5/D5.5 cm, H14/D6.5 cm, H17.5/D8 cm, H21.5/D10 cm, H9/D4 cm |
| EAN | 5712750265848 |
| Tariffnumber | 7013990090 |
| Weight | 1,9 kg |
| Net Weight | 1,7 kg |